ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8023074
*
nr 802 3074
Spegel
SenGustaviansk stil, höjd: 72
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 20:57:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 18:05:44
1
150 kr
17/1 20:17:53
2
150 kr
17/1 20:18:14
2
200 kr
20/1 13:35:32
3
350 kr
20/1 18:56:37
4
500 kr
21/1 20:50:44
5
500 kr
21/1 20:51:17
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 802 3074
Spegel
SenGustaviansk stil, höjd: 72
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/1 18:05:44 | 1 | 150 kr |
17/1 20:17:53 | 2 | 150 kr |
17/1 20:18:14 | 2 | 200 kr |
20/1 13:35:32 | 3 | 350 kr |
20/1 18:56:37 | 4 | 500 kr |
21/1 20:50:44 | 5 | 500 kr |
21/1 20:51:17 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27